Батьківщиною першого махрового рушника є Туреччина. Пов'язано це було з турецькими традиціями, адже лазня завжди була неодмінним атрибутом життя турків. Крім звичайного відвідування лазні і хамам, існували та лазневі обряди. І для всіх цих цілей були придумані і рушники різних призначень: для волосся, для ніг, для рук, для тіла.
І до цього дня рушники є необхідністю, без якої важко уявити наше життя. Тільки матеріалів, з яких виготовляються рушники стало більше, уважно вивчайте склад перед покупкою. Чи не кожен виріб зможе радувати вас м'якістю і якісним видом після 2-3 прань.
Купити банний рушник або купити рушник для сауни на сьогоднішній день можна з махрової тканини або з бамбукового волокна. Це найприйнятніші варіанти, добре вбирають вологу, не линяють, при правильному догляді не «сідають» після прання. Бамбукові рушники взагалі вбирають вологу в 4 рази більше за інших видів. Вони ще не викликають подразнень і залишаються м'якими після прання.
При покупці також дивіться на довжину ворсу, найбільш прийнятна довжина 5мм. Якщо буде менше, то виріб не буде відрізнятися м'якістю, а якщо більше - тоді петлі будуть швидко витягатися і рватися.
Стандартні розміри банних рушників:
- Великі рушники бувають 90 * 160 або 100 * 150 см,
- Середні 70 * 140 см,
- Маленьке 50 * 100.
Але кожен виробник залишає за собою право шити рушники в своєму розмірі.
Існують і величезні моделі 80 * 200см, їх відносять до категорії простирадлом. Але вони підходять більше для домашнього користування, так як займають занадто багато місця, якщо ви збираєтеся взяти їх з собою.
Рушники для обличчя, рук і ніг відрізняються за розміром від банних в 3 або 4 рази. Матеріал і щільність теж буває різною. Традиційно це махра, але можна знайти і купити рушник для обличчя з велюру. У них схожа технологія виготовлення, тільки з велюру махра стрижеться в кінці процесу виготовлення. Виріб виходить гладким, м'яким і приємним для шкіри, але вбирають вологу вони трохи гірше, ніж махрові.
Основна вимога для кухонних рушників - не тільки вбирати вологу. На кухні постійний контакт з жиром, маслом, кіптявою, тому просто купити рушник бавовна іноді буває недостатньо. Ідеальним варіантом буває мікс з тканини - бавовна, льон, або бамбук. Такі вироби довго не зношуються і не втрачають колір.