Акриловий матеріал має масу перевагу над чавунним і аналогом зі сталі, чим зумовлено його використання у виготовленні сучасної сантехніки. Головна перевага це, звичайно ж, вага, яка набагато менше, ніж у аналогів, і поверхня, точніше її якість, у акрилової ванни вона бездоганно рівна і гладка. Але давайте розглянемо докладніше, що собою являє акрилова ванна.
Акрил - це полімер, більш відомий як пластик, його властивості в експлуатації показують себе досить високо, ну це так само і залежить від порядності виробника.
Чавунні ванни легко піддаються корозії і відшарування емалі, сталевий аналог боїться навіть легких механічних впливів, жодне з вище перерахованого не відноситься до акрилової ванни, щодо води яка б гаряча вона, жорстка або брудна вона не була, не шкодить акрилу, що підтверджує перевагу над аналогами. Виходячи з вище перерахованого прийшов час виділити основні забруднення з якими може зіткнуться власник акрилової ванни.
Звичайний бруд без труднощів можна змити простою водою, якщо бруд підсох, то потрібно скористатися рідким миючим засобом і використовувати м'яку губку або ганчірку, аби уникнути можливості пошкодження поверхні.
З засохлим брудом чинимо так само, тільки попередньо замочуємо бруд, якщо забруднення на борту ванни тоді покладіть туди мокру ганчірку або вологу мочалку, якщо проблема криється в основній частині, тоді наберіть у ванну гарячу або теплу воду.
Стійкі і вологостійкі забруднення. Якщо мова про засохлу глину або пісок, то варто тільки скористатися миючим засобом для акрилу і дати йому вбратися, якщо мова йде про плями вапна, штукатурки або деревної смоли, то доведеться трохи попотіти. Для таких випадків, можна створити хімічно активне середовище, яке не вступатиме в реакції з акриловою поверхнею. Народними засобами вирішення подібної проблеми вважаються використання оцту і лимонної кислоти. Ні в якому разі не можна забувати, що при прямому контакті засіб несе на ванну руйнівну дію, тому скористаємося їх водними розчинами вони володіють прекрасним очищуючим ефектом. Що для цього потрібно: набираємо 2/3 води у ванну і вливаємо 0,5 л оцту, після перемішування залишаємо на 12-15 годин. З лимонною кислотою принцип той же. Після процедури обполіскуєм ванну теплою водою і миємо її з рідким миючим засобом.
Ванни не можна терти жорсткими і металевими предметами, найкраще вибрати м'яку губку або ганчірку.